KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12487314
nr 1248 7314
Johan Kahl
(1831-1905), Sverige
Akvarell, Ljugarn, signerad. 1904,22x29
Johan Kahl, svensk lärare och bildkonstnär född 1831, död 1905 .
Utrop:
2.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 15 april 2019
kl 20:56:45
1.500 kr
1.600 kr
2.600 kr
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.200 kr
3.600 kr
3.800 kr
Johan Kahl
Läs mer om Johan Kahl